Aktualności

29.03.2017

Klub Podróżników gościem 23. MTT GLOBalnie

W tym roku będziemy mieli przyjemność gościć na 23. MTT GLOBalnie Albina Marciniak z Klub Podróżników, który przedstawi nam aż dwie prezentacje i zabierze nas we wspaniały świat nieoczywistych podróży.

Albin Marciniak
Fotografik, fotoreporter, podróżnik, dziennikarz i radiowiec, twórca i prowadzący Klubu Podróżników Śródziemie, poszukiwacz podziemnych tajemnic Polski, miłośnik zamków, zapalony taternik, alpinista i organizator wielu akcji ekologicznych. Działacz społeczny, obrońca przyrody, na co dzień zajmuje się edukacją ekologiczną. Autor serii turystycznych map-informatorów. Od 2011 roku pomysłodawca i organizator cyklu akcji edukacyjno-ekologicznych <<Czyste Góry, Czyste Szlaki>>. W 2012 roku zorganizował i poprowadził <<Największe sprzątanie Tatr w historii>>. Pomysłodawca i twórca Alei Podróżników, Zdobywców i Odkrywców w Krakowie. Od 8 lat prowadzi Klub Podróżników Śródziemie. Zorganizował ponad 370 slajdowisk, czyli otwartych spotkań podróżników w Piwnicy pod Baranami, aktywizując w ten sposób tysiące osób.

www.alejapodroznikow.plPodziemia Turystyczne w Polsce

Mapa - informator zawiera 64 wyselekcjonowane i opisane obiekty dostępne dla zwiedzających, o różnym stopniu trudności. To sposób na zwiedzanie przez cały rok. Bez względu na pogodę, w podziemiach temperatura utrzymuje się na podobnym poziomie przez cały rok.

Polska, od gór aż po morze, zachęca do odwiedzania i zwiedzania wielu pięknych miejsc. Zaśnieżone tatrzańskie szczyty, zieleń i cisza Borów Tucholski, Mazury, czy bałtyckie plaże. Zamki i pałace, skanseny i wiele miejsc wyjątkowych czekających na turystów. Polska to także magia podziemnego świata. Sztolnie ciągnące się wiele kilometrów, kopalnie złota, srebra, czy uranu, jaskinie, schrony i obiekty militarne. Różnorodność miejsc do których można zejść pod ziemie jest także wielka. Miliony osób każdego roku w sezonie wakacyjnym szuka ciekawych miejsc. Podziemia można zwiedzać także w pochmurne jesienne dni czy zimowe weekendy.

To sposób na zwiedzanie bez względu na pogodę. W podziemiach temperatura utrzymuje się na podobnym poziomie przez cały rok. Jesienią czy w zimie nie utkniemy przed kasami w długich kolejkach. Na trasie zwiedzania nie będziemy popędzani przez przewodników w otoczeniu głośnych wycieczek szkolnych.

Nie czekając na wakacje, zejdźmy do magicznego świata podziemi.

Po kilku latach fotografowania i wielu wizytom w podziemiach jakie znajdują się na terenie Polski, a są udostępnione do zwiedzania turystom, powstał przewodnik w formie mapy. Miliony turystów każdego roku w sezonie wakacyjnym szuka miejsc by je zwiedzić. Niniejsza mapa ma na celu uświadomienie turystom, jak wiele nasz kraj ma do zaoferowania także poza sezonem a nawet w zimie. Wiele z obiektów zawartych w przewodniku wygodniej jest zwiedzać poza sezonem wakacyjnym, bez tłoku, kolejek i wcześniejszych rezerwacji.

Zobacz więcejZamki w PolsceNajnowsza mapa zamków w Polsce

"Zamki w Polsce" to podobnie jak w przypadku mapy podziemi, pieczołowicie wyselekcjonowane obiekty polecane do zwiedzania. Zamków i Pałaców w Polsce jest bardzo wiele, ale nie wszystkie można zwiedzać, wiele z nich jest w rękach prywatnych i nie ma możliwości wejścia. Po wielu z nich zostały tylko legendy lub sterta gruzu. Mapa wskazuje Zamki w Polsce które istnieją w okazałej formie i są dostępne dla zwiedzających. Mimo takiego zawężenia, w mapie znalazło się bardzo wiele obiektów, których nie sposób zwiedzić w jednym sezonie. To 164 obiekty polecane do zwiedzania, nie tylko w wakacje.Projekt wspierany jest przez:
Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze
oraz Polską Organizację Turystyczną.

Zobacz więcej
Centrum Targowe FairExpo Sp. z o.o.  Centrum Targowe FairExpo Sp. z o.o.
  ul. Bytkowska 1B
  40-955 Katowice